Podnikatelé nemohou zůstat bez peněz

Nedostatečně vysoké platby od zákazníků jsou pro podnikatele problém. Je to logické, protože zatímco se nějací zaměstnanci nemusí o svou výplatu obávat a v případě konce jejich zaměstnavatele zamíří zkrátka k jinému a vše jde normálně dál, podnikatelé jsou na svém byznysu a jeho chodu existenčně závislí. A když jim to nevynáší, nemají prostě z čeho žít a nakonec třeba ani čím se živit. Protože podnikatelům nikdo nic nedá, ti nemají vůbec své jisté.

Jenže i na podnikatele někdy dolehne finanční tíseň. I těm se může zkrátka někdy stát, že si z nějakého důvodu nevydělají dost. A pak je třeba hodně usilovně přemýšlet, jak to vyřešit.

sto dolarů

A jaké řešení se nabízí? Někdy se dají potřebné peníze sice ještě vydělat, dříve než přesáhne jejich nedostatek únosnou mez, ale někdy už je to nezvládnutelné. A v tom posledním případě je zkrátka potřeba poohlédnout se po někom, kdo by na takové momentálně upadající podnikání peníze aspoň půjčil.

Ale někdo, kdo by finančně podpořil někoho, komu se hroutí jeho podnikání, se často hledá těžko. Banky se od neúspěšných podnikatelů preventivně odtahují a odmítají pomoci s odkazem na nedostatečně vysoké příjmy, záznamy v registrech nebo něco jiného, co odporuje představám bankovních úředníků o bonitě žadatelů, a žádat v nich je tedy často marné.

počítání dolarů

A co potom ještě zbývá? Přece nebankovní hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky. Tu přece dostanou i mnozí z těch soukromníků, kteří už jinde ztratili veškeré naděje. U té přece stačí jenom zaručit se zástavou nemovitosti a zvládat splácení a nikdo se tu nestará o to, kolik si podnikatel vydělává a zda má nebo nemá nějaký záznam v registrech dlužníků.

A když už tedy soukromník potřebuje peníze pro svoji firmu a jinde mu je neposkytnou, proč nepožádat o pomoc právě tady? Kde je to pro majitele nemovitosti v podstatě sázka na jistotu.