Jak na půjčku, když máte exekuci

Lidé v exekuci se mnohdy rozhodnou vzít si půjčku. Ale jak na takovou půjčku? A lze vůbec půjčky s exekucí dosáhnout? A jaké kroky jsou k tomu potřeba? Vzít si půjčku s exekucí není vůbec jednoduché. Bohužel i přesto lidé volí tuto poslední možnost, jak se zbavit svých dluhů. Jak ale na to a jaké kroky jsou potřebné k získání půjčky? Obracet se na banku není tím nejlepším krokem. Celé vyřizování půjčky je zdlouhavý a velmi náročný proces. Banky totiž zajímá vaše finanční minulost, jak si počínáte v současnosti a jaké máte příjmy. Z toho tedy plyne, že pro bankovního úředníka není vůbec složité zjistit si, že se právě ocitáte v exekuci. Od takových klientů banky dávají ruce pryč. To samé platí i u nebankovních společností, které se sice neohlíží moc na to, že máte nízký příjem nebo na vaši finanční minulost, ovšem exekuce je pro ně značný problém.

peníze

Ovšem i přesto jsou zde možnosti, jak půjčku s exekucí získat. Jedná se o americkou hypotéku. Lze ji také říkat neúčelový úvěr. U této půjčky nemusíte dokládat, na co přesně finanční obnos potřebujete a jak s ním hodláte naložit. Maximální doba splatnosti je až 20 let. Tato půjčka s exekucí Vám může nabídnout půjčku ve výši 200 000 až 10 000 000 korun. Ovšem je nutno za tuto půjčku ručit nemovitostí, na které není vázané věcné břemeno, zástavní právo či jiné omezení.

americká hypotéka

Další možností, jak půjčky dosáhnout je také P2P (peer to peer). To je půjčka, kde si osoby půjčují od fyzických osob (tzv. investorů). Prvotním krokem je registrace žadatele na vybrané platformě, kde sepíše svůj příběh a dostane nabídku úroku. Pokud je žadatel spokojen s nabídkou úroku, příběh se uveřejní na virtuálním tržišti, kde se investoři skládají na výslednou částku. Ale stejně jako je to u bank či nebankovních společností, exekuce je jistou stopkou. Ani investoři nechtějí půjčit zadlužené osobě. Ale i mezi nimi se najdou výjimky. Pokud jste tedy osoba s exekucí a přesto si volíte jednu z posledních možností, jak splatit své dluhy, využijte jednu z těchto alternativ. Jedná se ovšem o důležité rozhodnutí, proto je třeba ho řádně zvážit.