Hypotéka bez prokázání příjmů? Je to možné

Pořídit si vlastní byt nebo dům patří mezi největší životní sny mnoha lidí. Bohužel pro většinu z nás to znamená, že si musí vzít úvěr, na který musí splnit všechny podmínky. To není vůbec jednoduché, ale naštěstí existuje i varianta pro jedince, kteří nemají šanci své příjmy doložit nebo nedosahují koeficientu, který požaduje klasická banka.

Klasické bankovní instituce mají hodně kritérií a v posledních letech se všechno zpřísňuje. Úspěšně uzavřít smlouvu je velmi těžké, ale pokud se spolehnete na jiný druh poskytovatelů, dočkáte se mnohem příjemnějšího jednání. Proces bude mnohem rychlejší, proběhne online a nebudou se na nic vyptávat, což je pro mnoho jedinců velmi výhodné.

Řadové domy nemovitost

Jedinečná příležitost pro podnikatele

Hypotéka bez příjmu nepatří mezi typy, o kterém by se veřejně hodně mluvilo. Původně byla řešením hlavně pro podnikatele, protože banky mají často problémy s jejich dokládáním údajů a nepovažují je za akceptovatelné. Zároveň jde o jedinečnou příležitost pro všechny, kdo jsou schopni splácet, ale nemají podle běžného poskytovatele dostatečnou výplatu.

Nemovitost dům monopoly

Společná žádost může být skvělým řešením

Chcete-li stejně jít do tradiční banky, ale nesplňujete podmínky, máte ještě jednu možnost. Společná žádost může čítat až čtyři osoby ze dvou domácností. Jejich měsíční výplaty se přitom sčítají dohromady a vytváří se nový koeficient, díky kterému můžete konečně splnit podmínky a dočkat se požadovaných financí. Musíte se ale samozřejmě dobře domluvit s lidmi, kteří budou součástí smlouvy.

Velkou výhodou je, že všechny osoby nemusí být součástí smlouvy po celou dobu splácení, která může trvat i 20 let. Jakmile splatíte část úvěru a budete mít dostatek vlastních peněz pro ujištění společnosti, můžete nechat další osoby vyškrtnout ze smlouvy. Na konci fixace úrokové sazby to můžete udělat zadarmo, jinak zaplatíte poplatek, který se liší v závislosti na dané společnosti.