Svět financí, kde každý problém má i řešení

Co je to vlastně střední třída? Lidé, kteří mají dům, ale nemají vilu, mají automobil, ale nemají tryskáč, nají se v restauraci, ale ne v té luxusní, nosí značkové oblečení, ale nemohou si dovolit značky předních módních návrhářů. Tito lidé žijí tak někde ve středu. Nemají se špatně, ale nežijí v luxusu. A právě u nich hrozí, že se ze středu propadnou dolů, kde nebudou mít kde bydlet, co jíst, ani co na sebe. Může se to zdát bláznivé, jenomže není. Tito lidé mají obvykle nemovitost zatíženou hypotékou, automobil na leasing, a při finanční krizi musejí brát ze svých úspor. Nečekané životní události pak rovněž platí z úspor, a jakmile úspory zmizí, jejich pohodlný život se začne rozpadat.

žena s grafem

Prvním problémem jsou vysoké splátky.

Vysoké splátky hypotéky, úvěrů, a dalších, se začnou promítat do jejich života čím dál častěji, a stanou se velkým, a zřetelným problémem. Každý problém však má řešení, a v tomto případě lze mluvit o konsolidaci, či refinancování nevýhodných úvěrů. K tomu je potřeba hypotéka. Problémem však je, že potřebná výše příjmů pro novou hypotéku se změnila natolik, že už na ni zkrátka mnohdy nedosáhne ani střední třída. Možností je pak tedy nebankovní hypotéka.

počítání výdajů

Když to v bance nejde, musí to jít jinde.

Nebankovní společnosti většinou klientům v tomto případě nabízejí úvěr zvaný americká hypotéka. Jedná se o bezúčelový úvěr, který mnozí využívají jako řešení hrozící exekuce, k refinancování nevýhodných půjček, či řešení dalších pohledávek. Dělí se na spotřebitelský, a podnikatelský úvěr. Podnikatelský úvěr v podobě americké hypotéky pak lze získat bez složitého dokládání příjmů, či bez registru. U spotřebitelského pak musíte příjmy a výdaje dokládat, avšak s tím, že nízké příjmy hned nemusí znamenat odmítnutí, ale pouze hledání nejvýhodnějšího řešení vaší situace. Nepodepisujete žádnou nesrozumitelnou dohodu, ale jasně stanovené podmínky, na kterých se předem domluvíte s úvěrovým specialistou.