Výběr bazénu

Bazény

na trhu je jich nespočet množství, můžete si vybrat hloubku bazénu, tvar bazénu a taky si můžete vybrat mezi zapuštěným bazénem nebo nadzemním bazénem. Než začnete bazén kupovat nebo kopat na zahradě díru, ujasněte si, jaký bazén chcete. Nejpopulárnější je asi bazén, který je zapuštěný v zemi, vypadá i o hodně líp. Pokud vaše zahrada disponuje dost velkou plochou, tak nemáte nad čím přemýšlet. Každý si přece přeje velký bazén, v kterém může klidně i plavat. Ale někteří takové štěstí nemají a musí bojovat s každým místem, v tom případě budete muset přemýšlet o tom, jak velkou polochu jste ochotni pro bazén obětovat.

bazén

Obrovskou výhodu má nadzemní bazén. Ten když skončí koupací sezóna, jednoduše vypustíte, vyčistíte a zbalíte spátky do krabice a vytáhnete opět až na sezónu. A tak vám neubide moc místa a plochu budete mít k dispozici. Dále je tu cena. Určitě vyjde levněji, protože nadzemní bazény nejsou tak trvanlivé. Kolikrát vydrží jednu nebo dvě sezóny a pak se sním můžete rozloučit. Samozřejmě taky závisí jak se k němu chováte a jak o něj pečujete. Musíte být opatrní aby jste ho neroztrhli při skládání nebo rozkládání. Nebo pokud máte divokého domácího mazlíčka, tak i on může nechtěně svými drápky zavadit o bazén a hned je díra na světě.

voda

I přesti všechno jste se rozhodli pořídit zapuštěný bazén, protože se vám zdá nejlepší. Ano máte pravdu. Má i své výhody. Třeba takové vlezení do bazénu je jednodušší, než chodit mokrý po schůdcích, kde hrozí uklouznutí. Bazén se jen tak lehko nezničí, zvláště nevznikne jen tak nějaká trhlina. Zapuštěný bazén je stabilní, má pevné stěny, kdežto o nadzemním bazénu se to říct nedá. O konstrukce můžete lehce zaklopýtat a hrozí pád.

Tyhle dva typy bazénu se od sebe liší, jak praktičností tak i finančně. Zatím co u nadzemního bazénu je cena poměrně nižší, tak zase na druhou stranu je u zapuštěného bazénu cena vyšší, ale za to kvalitnější.