Bylinné sirupy v případě nemoci


S určitostí lze poznamenat, že je skutečně jedno, jaké období právě je, ale nemoci se jednoduše někdy nevyhneme. Bohužel i v tak horkých dnech, jakými si procházíme teď se může stát, že někde nastydneme nebo nás potrápí kašel z tolik opěvované klimatizace, díky které mnoho lidí zvykne v létě onemocnět. Abyste předešli tomu, že do sebe budete cpát velké množství léků a ležet dlouho doma v posteli, vyrobte si sirup z čisté přírody, který vás postaví na nohy.
sirup na kašel.jpg

Sirup proti kašli

Na takový sirup budete potřebovat samozřejmě něco, co nalezete ve všech sirupech určených na kašel, ovšem už upravených, a tak i v znehodnocené formě. Základními složkami budou med a citrón, které jsou dohromady naprostou spásou a záchranou, kterou váš organismus v případě nemoci potřebuje.
Co tedy na jeho výrobu budete potřebovat?
1.     Med– nejlépe domácí a syrový
2.     Citróny(pokud možno v bio kvalitě, i když jsou dražší)
3.     Tymián(ten působí jako zázrak v případě kašlu)
4.     Lžíce olivového oleje (za studena lisovaného)
5.     Kuličky pepře (rozdrtí se)
krájená cibule.jpg
Sirup, který vám vznikne se za žádných okolností nesmí tepelně upravovat. Všechny suroviny, které jsou na jeho přípravu nutné, musí být využité čerstvé!
Důležité je vše smíchat tak, aby se z konzistence sirupu stala tinktura a nikoliv jedna tuhá hmota. Dejte si proto záležet a samozřejmě dbejte i na ochrannou lahvičku, ve které ho budete uchovávat. Sirup by měl alespoň 12 hodin odpočívat a pěkně pomalu se nechat naložit.

Sirup proti nachlazení

Rýma dokáže pěkně potrápit i v létě, takže se nemějte obavy obrátit na sirup, který vám uvolní vaši nosní sliznici.
Nejlepší je cibulový!
–       1 velká cibule
–       med
–       mořská sůl
–       hřebíček
Cibuli si nakrájejte na kolečka, zalijte medem, přidejte lžičku mořské soli a přibližně 2 – 3 hřebíčky. Nechte hodinu odležet, aby sirup pustil šťávu a 3 krát denně si dejte jednu lžičku. Takový sirup vás brzy zbaví nachlazení a budete se cítit opět fit a ve své kůži.