Začněte pečovat o svou bazénovou vodu, léto se blíží

Jste hrdým vlastníkem krásného, prostorného a osvěžujícího zahradního bazénu? Pokud ano, tak zajisté moc dobře víte, že to není pouze o bezstarostném koupání a letním osvěžení. Je nutné se o vše pořádně starat, aby byla kvalita vody zachována na té nejvyšší úrovni. K tomu bude potřeba kvalitní chemie, která propůjčí vodě, ve které se tolik rádi koupete, ideální vlastnosti. Jaký přípravek však vybrat?
relaxace v bazénu.jpg

Na trhu bazénové chemie se vyskytuje celá řádka nejrůznějších produktů. Pokud jich však nechcete používat hned několik, ale nejlépe jen jeden, tak určitě oceníte právě chlorové tablety 5v1, které zastanou funkci všech dalších prostředků, které byste museli dávkovat po jednom. Ušetří vám to spoustu času, je to snadnější a uspoří to nejenom váš čas, ale také peněženku. Je rozdíl kupovat pravidelně jeden produkt, nebo rovnou pět.

Chlorové tablety 5v1 – o co všechno se za vás postarají?

1) Zajistí ideální, respektive co možná nejúčinnější, avšak zdravotně nezávadnou koncentraci aktivního chloru ve vodě
2) Udržují stabilizovanou hladinu pH vody – příliš kyselé i příliš zásadité pH se může podílet na vzniku kožních potíží a na poškození stěn bazénu samotného
3) Nezbytné hořečnaté a vápenaté ionty udržuje ve zcela rozpustné formě, z čehož vyplývá, že zamezuje vzniku nežádoucích inkrustů usazujících se na stěnách
4) Usnadňují vypořádávání se s nečistotami – zajišťují vysrážení nerozpustných částic
5) Jednodušší a efektivnější odstranění nežádoucích částic pomocí filtrace
kluk se zacpaným nosem.jpg

Jak bazénovou chemii co nejlépe dávkovat?

Co se týče samotné aplikace a dávkování, lehčí to být už ani nemůže. Stačí, abyste si pořídili dávkovač nebo plovák, který vše udělá za vás. Pouze do něj vložíte danou tabletu a necháte to pracovat. Díky speciální stavbě dávkovačů se bude chlor dostávat do vody postupně, což je z hlediska efektivity zcela nejoptimálnější řešení.