Jak sníst více bílkovin?

Dostatek bílkovin je velmi důležitý pro naše zdraví. Pokud budete přijímat dostatek bílkovin, může vám to pomoci v případě, kdy chcete hubnout, ale také, pokud chcete zvětšit objem svých svalů. Celkově můžeme říct, že dostatečný příjem bílkovin je velmi důležitý pro naše zdraví. Spoustu lidí ale má problém s tím, přijmout tolik bílkovin, kolik je optimální pro jejich tělo. Nabízíme vám několik snadných typů, jak přijmout více proteinů.

Ke každému jídlu přidejte bílkovinou složku

Ať už máte snídani, oběd, večeři, nebo si dáváte jen malou svačinku, ujistěte se, že si ke každé dáte alespoň nějakou porci bílkovin. Tím si zajistíte, že v součtu všech jídel denně přijmete dostatečné množství bílkovin.

mléko

Dejte si větší porci masa

Pokud nejste vegetariáni či vegani, nebo nemáte nějaké zdravotní omezení a nevyhýbáte se masu, zvyšte jeho porce. Maso je jeden z největších zdrojů bílkovin a s jeho dostatečnou konzumací se vám nestane, že byste byli s bílkovinami v deficitu. Vybírejte si také libové kusy masa, které https://www.novinky.cz/veda-skoly/347755-clovek-se-vyvine-v-novy-druh-uz-kolem-roku-2050-tvrdi-vedec.html mají méně tuku a více bílkovin.

Dejte si proteinový koktejl

Proteinový koktejl vám může posloužit jako snídaně, svačinka nebo i třeba druhá večeře. Vyrobit si ho můžete sami, pokud máte proteinový prášek. Anebo, pokud si chcete ulehčit práci, lze koupit již hotové výrobky, například proteinové koktejly bmikalkulacka.cz.

jogurt

Vybírejte si vhodné svačinky

Svačinky jsou skvělý způsob, jak doplnit porci bílkovin. Můžete si vybrat čistě bílkovinné svačiny, nebo je zkombinovat se sacharidy a tuky. Vhodnými potravinami jsou například řecký jogurt, šunka, sýry nebo sušené maso.

Přidejte do svého jídelníčku vejce

Vejce jsou pro nás důležitým zdrojem bílkovin. Mnoho lidí se jich bojí kvůli údajnému vysokému obsahu cholesterolu, ale není se proč dát. Pro zdravého člověka jsou 2–3 vejce denně naprosto v pořádku. Můžete si je dát na snídani, oběd i večeři a vytvořit z nich desítky skvělých jídel