Kdy a v čem nám pomáhá topenář?

Obor topenář spadá pod velkou skupinu s názvem instalatér. Jedná se o neopomenutelnou, nepostradatelnou a velice důležitou profesi. Přes všechny tyto všechny klady je toto odvětví často opomíjeno a shazováno. Popularita řemesla závisí na tom, jak hodně se o něm mluví ve společnosti. Herci, zpěváci nebo politici jsou často probírání v médiích a se dostávaní i do podvědomí lidu. Nebýt však topenářů, doteď bychom žili nejspíš v chatkách s jediným tepelným zdrojem tepla – ohněm.

topenář

Co obnáší profese topenáře:

  • Instalace topných rozvodů

Jedna z nejzákladnějších činností, které topenář provozuje. Hlavní náplní práce je zapojování topení, čerpadel, regulačních ventilů, termostatů a mnohých dalších. Nejedná se pouze o samotnou a konečnou instalaci prvků, práce zahrnuje i příprava nákresů a projektové dokumentace v bytech, rodinných domech či průmyslových budovách.

  • Plynové kotle a karmy

Operace spojené s péčí o kotel či karmu jsou taktéž nedílnou součástí práce topenáře. Instalace, čištění, demontáže, výměna, údržba nebo revize udrží vaše pomocníky na teplou vodu v perfektním stavu díky topenářům.

  • Topení v podleze

V poslední době populární způsob vytápění obytných jednotek. Jedná se o velice komfortní metodu, jak přivést teplo do domu. Topení v podlaze lze přidat ke stávajícím radiátorům nebo lze připojit na solární panely.

  • Tepelná čerpadla

Zajištují instalaci, údržbu nebo výměnu tepelných čerpadel. Topenáři se soustřeďují také na oběhová čerpadla, která pomáhají cirkulaci vody uvnitř topného systému.

instalatér

  • Revizní práce

Celý topný systém by měl být pravidelně kontrolován odborníkem – topenářem. Správný a hladký chod tím bude zaručen. Zanedbávání těchto záležitostí by mohlo skončit až nepříjemností.

  • Projekční práce

Prvním oslovení topenáře s žádostí o topný systém bývá zakončena návrhem s topením. Náplň topenářovy práce není pouze praktická činnost v terénu. Tomuto předchází práce na nákresech a plánech. Projektová práce je klíčovou součást řemesla.