Máte problém s výběrem kočárku?

Jistě jste někdy procházeli kolem obchodu s kočárky, a to i když nemáte děti. Ale třeba děti budete mít nebo děti zrovna čekáte a narazili jste na tento článek o kočárcích. Kočárků je mnoho, a právě proto máte velký problém s tím vybrat si nějaký, který vám bude vyhovovat. Navíc to není ani nic levného, takže je poměrně těžké si vybrat nějaký, na který pak nebudete nadávat a budete rádi, že jste ho za tu cenu koupili. Málokdo najde takový kočárek, ale i když si koupíte špatný kočárek, tak to s ním musíte bohužel vydržet, protože to není položka, za kterou byste dali pár korun.

kočárek

Klasické Riko kočárky jsou nejčastěji využívané kočárky pro novorozence. Tyto kočárky mají hlubokou výplňovou tašku, která poskytuje dítěti maximální pohodlíčko a bezpečí během jízdy, což je to nejhlavnější, na co se díváte při výběru kočárku. Tyto kočárky jsou obvykle vybaveny pohodlnou rukojetí a velkými kolečky, což z nich dělá stabilní a snadno ovladatelné a bývají velmi oblíbené u skoro všech maminek, které chtějí prostě klasický kočárek. Ale je tu možnost i pro rodiče, kteří chtějí být více aktivní. Jsou to sportovní kočárky. Tyto kočárky mají lehčí konstrukci a jsou vybaveny velkými kolečky s větší pohyblivostí, což zajišťuje hladkou jízdu po nerovném terénu. Tyto kočárky jsou obvykle vybaveny pětibodovým bezpečnostním pásem a jsou vhodné pro starší děti. Vy jako rodič tak můžete s tímto kočárkem jezdit kam chcete a dítě se vám nevyklopí, což je celkem fajn.

panenka

Další takovou kategorií jsou praktické kočárky, které většinou bývají dva v jednom, tedy máte autosedačku, ze které pak vyklopíte kolečka a máte rázem kočárek. Nejsou ale určeny na ježdění po celý den a na nerovném povrchu, spíše opravdu když jdete do obchodu a potřebujete rychle změnit autosedačku v kočárek. Je to praktické a rychlé, takže to splňuje hlavní účel. Nikdo s tím nepotřebuje jezdit nějaké dlouhé jízdy.