Menstruační eko pomůcky


Velká část žen se alespoň jednou za život setkala s bolestmi břicha nebo migrénami během menstruace. Poslední dobou to vypadá na fakt, že bolesti jsou způsobované dokonce i menstruačními pomůckami. Tampony jsou častým původcem celé řady zdravotních problémů, kterými trpí menstruující ženy. Většinou jde o bolesti v podbřišku, které jsou způsobeny reakcí těla na cizí předmět. Tampony jsou navíc vyráběny z chemicky bělených umělých vláken, která mohou v těle zůstávat dlouhé roky a způsobovat tak záněty. Pro mladé dívky, které teprve začínají menstruovat, navíc tampony vůbec nejsou vhodné.

kalhotky na sušáku

Daleko lepší je používání kalhotek. V současné době se dají koupit dámské menstruační kalhotky téměř všude. V drogeriích najdete menší výběr, ale můžete se podívat jak vlastně vypadají. Mnoho světově proslulých firem, které vyrábí oblečení, začaly vyrábět právě kalhotky. I my je vyrábíme. Šijeme je v České republice a každý typ je navržený tak, aby dokázal pojmout co největší množství tekutiny. Naše kalhotky jsou vyrobeny z několika savých vrstev, které pojmou stejný objem tekutiny jako vložka či tampon.

vložka a tampon

Protečení se bát nemusíte
Spousta žen si láme hlavu s tím, zda je vyzkoušet či raději nikoliv. Není se čeho bát, naše kalhotky jsou velmi pohodlné a diskrétní. Vyrábíme je v mnoha střizích a barvách, takže se vám nakonec budou i líbit. Kalhotky se hodí na nošení přes den i v noci, a dokonce vás spolehlivě ochrání i během sportu.

Jedny kalhotky stojí v průměru 500 Kč, a vydrží mnoho měsíců. Spousta žen volí strategii nákupu více kusů, aby je mohly pohodlně střídat. Když je budete prát podle návodu, vydrží vám daleko déle. Tím ušetříte nejen peníze, ale i životní prostředí. Jednorázové pomůcky jsou dražší než byste čekaly, a navíc jsou obrovskou zátěží pro naši planetu. Šetřete obojí používáním menstruačních kalhotek, které jsou vhodné od první menstruace.