Stahujeme z Vimea


Takže nejprve půjdeme k tomu seznámení. Nebojte se, nebude to žádné sáhodlouhé povídání, jen tak na tři minutky.

Pokud znáte slavný Youtube, tak znáte i Vimeo. Oba projekty jsou si silně podobné. Stejně jako na YT tak u Vimeo slouží ke sdílení videí nebo zvukových nahrávek. Celý projekt byl založen koncem roku 2004 a ihned získal spousty fanoušků. Ti začali na Vimeo umisťovat svá různá dílka, aby se mohli pochlubit světu co umí. V současné době je Vimeo trošku ve stínu svého konkurenta, kterým je Youtube, ale kdo ví, jak se celá situace vyvrbí. Já bych s úsudkem nespěchal.

znak Vimea

Na závěr seznámení jen taková perlička, víte že tento kanál byl mezi prvními s podporou HD video (1280×720 px)?

Potíž je jen v tom, že Youtube je zaměřeno na masovost, na to, co je více prodejné a co sleduje spousta lidí. Vimeo je určeno spíše filmovým nadšencům a také umělcům a umění vůbec. Takže ačkoli mají s YT podobnou platformu, jsou obsahově každý někde jinde. Jenže to neznamená, že by se nemohly videa stěhovat z jednoho webu na druhý. Dokonce se už tak stalo a nyní jde už jen o to umět najít co chci.

Nu a když už jste si to našli, jistě byste to rádi měli u sebe na nějakém svém cloudu nebo pevném úložišti. Třeba na HD v počítači nebo v mobilu. Takže je potřeba naučit se z Vimea také něco stáhnout. Nemusíte se obávat nějakých cizojazyčných motanic. Celá věc proběhne hezky česky a uvidíte, že to zvládne i ten, kdo má pouhopouhé základy práce s PC.

kamera

Takže si nejprve zkopírujete adresu požadovaného videa. Pak si kliknete sen na odkaz vimeo video downloader a najdete si obdélníček s nápisem Vimeo, tam kliknete a pak znova. Otevře se vám nová stránka, kam vložíte onu zkopírovanou adresu, a to je celé. Nyní proběhne případná příprava filmíku a pak samotné stahování. Celý proces je automatický, takže se nemusíte o nic starat. Jak jednoduché, že?