Osobní záležitost jménem KOJENÍ

.


Pokud jste právě těhotná, nebo už máte po porodu téma kojení je na hlavním programu dne. Kojení sebou přináší množství názorů a poznatku, ale v posledních letech i obrovský zájem všech, kteří s vámi prohodí několik slov ohledně vašeho dítěte. Už to zdaleka není pouto jen mezi vámi a vaším dítětem, co je prakticky jen na škodu, protože dnešní tlak vám nedovolí si smysl kojení patřičně užít.
miminko kojení

Kojení je už věc veřejná!

Není nutno vykládat dlouhé fakta o tom, jak je kojení zásadní a přínosné pro vývoj vašeho dítěte. Je to bezesporu ta nejlepší věc v prvních měsících života vašeho děťátka, jakou mu můžete nabídnout. Ale také by měla být osobní a soukromá. Je zajímavé, jak se poslední léta zajímá o kojení široká veřejnost. Dokonce i ti, co děti nemají a prakticky k němu nemají ani co říct. Připravte se tedy na to, že otázka typu „Kojíš?“ vám bude pokládána mnohem častěji, než byste si mysleli. A s ní se rozvine i celá řada informací, které mají potřebu všichni vědět. Zavalená budete i nespočetným množstvím rad a doporučení. A věřte tomu, že se tématu „kojení“ nevyhnete v žádné situaci a na žádném místě. No a když si myslíte, že alespoň muži se o váš kojící rituál nebudou zajímat, opět se pletete.

.

Mateřské mléko versus umělé

Je vskutku neuvěřitelné do jaké míry je matka souzená za to, že své dítě nekojí. Přitom je to čistě jen na jejím uvážení a řadě okolností, které můžou mít na svědomí fakt, že kojit ani nemůže. Nikoho nezajímá fakt, že kojení není věc úplně jednoduchá a často sebou přináší velké komplikace. Umělé mléko nabízené dětem je pro některé lidi jako jed, kterým ohrožujete na životě své dítě a nedáváte mu dostatečný přísun vitamínu, minerálu a živin. Přitom dávat dítěti umělé mléko není věc moderní, ale někdy jen nutnost!
žena u řeky

Ňadra versus flaška

Na jednu stranu je dnes kojení na veřejnosti pobuřující a nevhodné. Ženy, které se snaží nakojit své dítě se musí všemožně schovávat a odcházet na místa, kde je nikdo nevidí. Pokud ovšem vytáhnete kojeneckou flašku (třeba i s mateřským mlékem) okamžitě se na vás zavalí vlna kritiky a dostanete se do stejně pohoršující situace, jakou je samotné kojení.
Je neuvěřitelně náročné projít si procesem, kdy se na vás bude sypat vlna otázek. Nesmíte se nechat rozhodit a sebrat si vaše pouto a nádhernou chvilku s vaším děťátkem jen proto, že ostatní řeší něco, co se jich naprosto netýká.

Osobní záležitost jménem KOJENÍ
4.8 (96.67%)6
.