Future Gate Sci-fi Film Festival


Tak nejprve se podívejme, kde a kdy se bude tento festival pořádat. Bude to pět měst.
·        Praha – 15.-18.2.
·        Brno – 21.-24.2.
·        Ostrava – 2.-3.3.
·        Plzeň – 23-24.3.
·        Šumperk – zatím neurčeno, asi na podzim
filmové pásy
Je to již pátý ročník, a jak z názvu plyne, půjde v něm především o sci-fi žánr. Na festivalu uvidíte staré klasické pecky, jako Terminátor 2 (Terminator 2: Judgment Day, 1991, John Cameron), nebo Pátý element (The Fifth Element, 1997, Luc Beson). Také polští sousedé přispějí troškou domlýnice starších věcí, a to slavnou Sexmisí (Seksmisja, 1983, Juliusz Machulski). Naši malou vlast pak zastoupí starší klasika, a to Vynález zkázy (1958, Karel Zeman).
filmová kamera
Ovšem festival je zde hlavně proto, aby předvedl filmy nové. Jako úvodní film to bude Jak balit holky na mejdanech (How to Talk to Girls at Parties, 2017, John Cameron Mitchell). Polský režisér Bodo Kox, který mimochodem v Praze svůj film uvede, přichází s filmem Muž s magickou krabičkou (Człowiek z magicznym pudełkiem, 2017). Novinka číslo tři, která bude divákům nabídnuta bude snímek Saljut 7 (Салют-7, 2017, Klim Šipenko).
Samozřejmě že bude i spousta krátkých filmů a jako poslední novinka i nová sekce, a to sekce filmů dokumentárních. Těch bude také dost. Za všechny vyjmenuji ve zkratce jen dva, a to Amatéři ve Vesmíru a snímek Brouci. Ten první je o stavbě rakety, ten druhý o tom, jak se možná budeme stravovat někdy v roce XY.
filmový pás a oko
Čím si okoření festival ostatní města zatím jasné není. O Praze to již víme. Bude to maratón minisérie Kosmo za účasti delegace filmu. A na úplný závěr bude symfonický koncert Pražského filmového orchestru, kde diváci uslyší skladby ze slavných sci-fi filmů.
Tento festival má dokonce i svůj vlastní web, takže, pokud máte zájem, můžete jej poctít svou návštěvou. Ovšem samozřejmě, že je lépe se účastnit osobně. Zvažte svou účast a pokud půjdete, dobře se bavte.