Relaxujte na zahradě

Mnoho lidí má zahradu spojenou hlavně s tvrdou prací a částečně je to pravda. Je potřeba pravidelně zastřihávat a zavlažovat trávník, starat se o stromy, případně zkracovat živý plot. Jedná se však především o místo, které je primárně určeno k relaxaci. Kde jinde byste si už měli odpočinout než právě na zahradě. K tomu, abyste si z prostého zeleného plácku vytvořili svůj relaxační kout navíc nepotřebujete nic extra.

tulipány u cesty

Zastřešení

Pokud si chcete užívat atmosféry zahrady i ve chvílích, kdy zrovna poprchává, měli byste přemýšlet nad nějakým typem zastřešení. Nemusíte si rovnou pořizovat klasický altán, který je sice pěkný, ale také konstrukčně poměrně složitý, a navíc i drahý, ale můžete se spokojit například i s daleko jednodušší pergolou. Ty už se dnes dělají v nepřeberném množství provedení. Koupit si můžete jak tradiční pergolu ze dřeva, tak i mnohem moderněji vypadající konstrukci z hliníku nebo jiného odolného kovu. Pergola navíc nemusí fungovat jako samostatný objekt, ale lze ji připojit přímo k domu a vytvořit tak zastřešení terasy.
obloukový most

Nábytek

Speciální zahradní nábytek je také potřeba, tedy pokud nechcete sedět na zemi. V našich zemích se nejčastěji používá umělohmotný nábytek, který sice nevypadá tak zle jak se tvrdí, ale žádný skvost to také není. Jeho výhodou je neuvěřitelná odolnost proti přírodním vlivům a samozřejmě i nižší cena. Sáhnout můžete ale i po dřevě. Takovýto nábytek zapadne do prostředí zahrady daleko lépe něž umělá hmota, ale musíte se smířit s tím, že dřevěný nábytek budete muset jednou za čas opatřit speciálními nátěry, které zamezí útokům dřevokazného hmyzu. Chcete-li se ale opravdu předvést, vyberte si nábytek z ratanu. Je elegantní a zároveň i velmi odolný. Jeho největším mínusem je cena, která může být až několikanásobná oproti nábytku z umělé hmoty. Na druhou stranu ale lépe vypadající zahradní posezení asi neseženete.