Mobilní domy nemusí být drahé

Přesně tak. Mobilní dům má obrovskou škálu využití. Jeho hlavní výhodou je to, že jeho stavba netrvá prakticky nic. Prostě se objeví nákladní automobil s jeřábem a domek vám posadí na určené místo. Zapnete elektrický proud, vodu a můžete bydlet. To je velice praktická vlastnost. Třeba, když provozujete autokempink, nebo chatovou osadu a potřebujete vyměnit staré chatky za něco modernějšího. Za den, dva máte hotovo. Vaši klienti určitě uvítají moderní ubytování, jehož prostory jsou logicky řešeny a obsahují vše potřebné ke komfortní dovolené.

V domcích naleznete i klimatizaci

To samé platí pro zahrádkáře, nebo majitele pozemků pro rekreaci. Určitě si dokážete představit, že v mobilním domku budete trávit svůj volný čas, nebo si v něm vytvoříte zázemí ve své zahrádce. Nic vám nebude chybět. Pohodlné ložnice, velká kuchyně, ložnice a sociální zařízení. Nic víc určitě potřebovat nebudete.

Nejlevnější domky, jsou domky sezonní. To neznamená, že byste jej nemohli využít třeba v zimě, ale není na to konstruován. Má slabší tepelně izolační vrstvu a také většinou jen jednoduchá okna. Nedostatek vyvažuje kvalitním vytápěním, ale jak už to bývá, za cenu vyšších nákladů na energie.

Přesto jsou tyto domky velice populární. Možná i proto, že si je spousta lidí dodatečně zateplí a okna vymění za energeticky úsporná.

Moderní modulový mobilní dům

Celoroční mobilní domky zateplovat nemusíte. Mají překvapivě dobrou energetickou náročnost. Některé mají podlahové vytápění, jiné mají přímotopy. Nejčastěji se však používá ústřední topení, které je napojeno na plynový, či elektrický kotel, který se zároveň stará o zásobování teplou vodou. V nemodernějších mobilních domcích nechybí izolační trojskla v oknech i ve vstupních dveřích. Dostatečně je samozřejmě zateplena i střecha domku. Levné mobilní domky si můžete prohlédnout na provozovnách v Praze, v Hradci Králové i v Brně. Všude tam je i vyškolený personál, který vám vysvětlí vše kolem mobilních domků, legislativě i průběhu obchodu.