Utečte před vedrem

1. Vlažná sprcha kdykoli to jen jde. Osvěží vaše tělo velmi účinně na několik desítek minut.
2. Prolévejte se vodou. A to doslova. Ne ledovou! Ledová voda donutí vaše tělo bránit se, a začne vyvíjet fyzickou aktivitu, při které se zase zapotíte.
3. Kvalitní deodoranty jsou základ! Ve spreji, kuličkový, tuhý, prostě jaký chcete. Odzkoušejte, který vám bude vyhovovat.
osvěžení drinkem
4. Pokud vám deodoranty nepomáhají, vyzkoušejte si v lékárně koupit přípravek Driclor, který vypadá podobně jako klasický kuličkový deodorant. Při pravidelném používání vám dokáže odbourat pocení v podpaží.
5. Pokud jste zrovna v práci a nemáte možnost sprchy, alespoň ochlazujte zápěstí a chodidla vlhkým ručníkem, popřípadě si jej položte na zátylek.
6. Odlehčený zdravý jídelníček je nutností! Pokud se budete v horkých letních dnech cpát hamburgery a hranolky, vaše tělo zatížíte. Bude muset vydat energii ke trávení těžké stravy, a vy opět budete v záplavu potu. Raději volte zeleninové saláty, smoothie, a vychlazený meloun. Na oběd je dobré zeleninové rizoto, pečen ryba, či těstovinový salát.
7. V bytě stáhněte žaluzie nebo rolety. Nepropustíte dovnitř sluneční paprsky a alespoň částečně snížíte pokojovou teplotu.
bílý větrák
8. Otevřené okno vám ve vedrech nepomůže. Leda byste dokázali otevřením oken byt profouknout průvanem. V opačném případě je otevření oken spíše na škodu. Pouštíte si do bytu horký vzduch.
9. Nakupte elektronické pomocníky. Ventilátorů už je na trhu spousta. Vyberte si takových, který se vám hodí do interiéru, a hlavně který vás skutečně ochladí. Ať už zvolíte stojící panel, či ventilátor nad stropní osvětlení.
10. Investujte do kvalitní klimatizace. Nejvíce účinný prostředek k okamžitému i dlouhodobému snížení pokojové teploty. V dnešní dobře už můžete vybrat i takovou, která je specializovaná i na úsporu, a nezruinuje vám náklady na elektřinu.