Jak správně vybrat plovák na chlorové tablety

Bazén dnes v nějaké formě najdeme prakticky na každém soukromém pozemku, a není divu. Poskytuje nám potřebné osvěžení v horkých letních dnech a vlny veder jsou díky němu podstatně snesitelnější. Jistě, existují veřejná koupaliště, která by nám teoreticky mohla poskytnout stejnou službu, avšak jen málokomu se chce mačkat s ostatními lidmi, nehledě na fakt, že u většiny z nich musíme zaplatit nemalé vstupné. Jistě najdeme zde mnohdy nejrůznější atrakce, avšak pro většinu z nás to není dostatečným lákadlem.

žena plavoucí v bazénu

Ovšem o vodu je potřeba pečovat, jinak se v krátké době, zvláště v období veder, potáhne zeleným povlakem řas a sinic. A o tom, že ty nejsou zrovna přínosné pro naše zdraví, asi není třeba říkat. Jak ale proti nim bojovat?

Asi nejpoužívanější možností je chlor. Ten řasy nejen likviduje, ale brání jim také v jejich rozvoji. Jak jej ale udržet u hladiny, kde je ho nejvíce potřeba? Řešením může být plovák na chlorové tablety. Jde o nejčastěji plastové zařízení, které je konstruováno tak, aby se vznášelo na hladině. Je do něj vložena chlorová tableta, která tak působí přímo tam, kde je nejvíc potřeba.

venkovní bazén

Těchto plováků samozřejmě existuje hned několik druhů, avšak všechny pracují na stejném principu a jen málokdy se nějakým zásadním způsobem odlišují. Jistě, na první pohled jsou jednotlivé typy úplně jiné, avšak když se podíváme blíže, zjistíme, že s výjimkou nejrůznějších dekorací mají všechny naprosto stejný styl fungování.

Samozřejmě je také nutné posoudit kvalitu materiálu – je jasné, že u velmi levných výrobků nebude zrovna největší, což znamená mimo jiné také krátkou životnost. A to je rozhodně škoda, neboť nám tento plovák může při dobré péči sloužit mnoho let.

Co se vzhledu týče, vyberte si ten, který se vám líbí. Pamatujte totiž, že na něj budete muset koukat prakticky každý den, a byla by škoda, kdybyste se museli dívat na něco, co se vám nelíbí.