Za provoz cloudového úložiště odpovídá administrátor a provozovatel serverů

I cloudový účet by měl být zabezpečen potvrzovacím heslem jeho zřizovatele na dvou nezávislých místech. Něco podobné například funguje u provozovatelů e-mailových služeb, nebo u účtu Microsoft či Google. Dnes je totiž běžným standardem to, že se mail zabezpečí telefonní číslem a třeba i dalším e-mailem. Záleží hodně na tom, jaká data lidé do úložiště umístí. Pokud se jedná o neosobní záležitosti, jako je například soupiska oblíbených filmů ke stažení, tak o nic moc nejde. Útočník se v takovém případě zklame a může odejít. Prolomení hesla do cloudového účtu pro větší firmy a organizace může znamenat doslova kolaps.
ruce a mraky


Je důležité si uvědomit, že úložiště není žádný virtuální prostor, ale soustava diskových polí deklarovaných zpravidla na linuxových nebo unixových serverech. O ty se musí samozřejmě někdo starat a kromě toho také provádět údržbu. Musí být také chráněna proti přírodním živlům. Málokdy se ale stává, že některé servery zabezpečeny nejsou. Administrátoři na takových webech neprovádí archivace databází a data pak jsou nenávratně ztracená. Vyplatí se tedy důležitá data duplikovat a ukládat na externí disky. Dnes je možné je pořídit za slušnou cenu. Zkušenější ukládají data na cloudy zašifrovaně a tím se pojistí proti zneužití neoprávněnou osobou. Nastane ale problém, pokud umístíte šifrovací klíč nebo nešifrované umístění někam, kde k němu bude mít přístup někdo cizí.
úložiště dat


Je důležité dávat velký pozor na viry, protože tím, že se budou sdílet data mezi více lidmi v cloudovém úložišti může vzniknout šíření různých virů, takže opravdu dbejte na to, aby byly všechny pracovní stanice ochráněny před výskytem malwaru. Některé viry dokonce zvládnou vykrást hesla pro přístupy k aplikacím a cloud je pro šíření tím nejoptimálnějším zdrojem.
mrak a prst


Ne každý poskytovatel těchto služeb je seriózní a kvalita služeb administrátorského zázemí je velmi odlišná. Jen stěží se to ale dá odhadnout. Výhodná jsou ale ta úložiště, která mají dobré reference na trhu a to například i v internetových diskuzích. Dobře zabezpečená jsou také firemní úložiště, jako jsou například ta od Microsoftu nebo od firmy Dell. Důležité je také využití poskytovatelů antivirů jako je AVG nebo ESET, kteří řeší zabezpečení všech účtů před jejich odcizením.