Sezení s interiérovým architektem odhalí vaše skutečné potřeby: dopřejte si skutečný domov

Zařizování domu nebo bytu začíná v představách plných ideálů a zdá se být skvělou zábavou. Sednete k Pinterestu nebo si prolistujete pár katalogů populárních velkoobchodů s nábytkem a budete mít jasno: vše, co se vám zalíbilo, spojíte dohromady, a vznikne váš osobitý domov… Jenže je to opravdu tak snadné?

Zkušení architekti a designéři interiérů by vás okamžitě vyvedli z omylu. A ne proto, že by museli prokazovat potřebnost svojí profese. Domov má být vaše útočiště před světem. A pokud nebude jako útočiště fungovat, budete utíkat vy z něj!

Půdorys domu

Lidé si ve svých hlavách často nesou představu ideálního bydlení i dlouhé roky – ženy touží po velké šatně a lá Sex ve městě, vášnivé kuchařky sní o rozlehlé kuchyni, muži chtějí domácí fitness, saunu či zkušebnu pro muzicírování. A ten, kdo si své sny nese opravdu hodně dlouho, stále myslí na klouzačku připojenou k posteli.

Jenže splnění takového dávného snu může být zároveň prokletím, protože si neuvědomujeme, že ten člověk, který si kdysi vytvořil svůj dům snů, je dnes již někým jiným. Pokud jste například nikdy příliš necvičili a představa vlastní tělocvičny ve vás vyvolávala naději, že potom určitě cvičit budete, zaděláváte si na hořké zklamání.

Obývací pokoj

Interiérový architekt vám pomůže nový domov vytvořit skutečně na míru vašim současným potřebám. I když to možná bude bolet, protože se sami střetnete s tím, kým doopravdy jste a jaké máte skutečné potřeby. A pokud architekta vyhledáte v páru, bude to bolet o to více: budete se učit kompromisu a toleranci.

Sami architekti jako častý neduh označují domovy příliš zasvěcené dětem. Předimenzované pokoje, vlastní koupelny a rezerva pro případnou vlastní kuchyň. Pokud jsou vaše děti při zařizování nového domova ještě velmi malé, tak chápeme, že vám připadá, že s nimi strávíte kus života. Ale příliš dlouho s nimi domov nesdílejte, ony musejí jít také svojí cestou a poznat, co je pro ně to pravé.