Tipy, které dovedou každou zahradu k dokonalosti

Pobyt na čerstvém vzduchu má blahodárný vliv nejenom na naše tělo, ale i duši. Proč tedy neuzpůsobit zahradu tak, abychom na vzduchu trávili čas ještě o něco příjemněji? Poradíme vám několik tipů, které vám s úpravou zahrady pomohou.

udržovaná zahrada

První teplé dny jakoby vší silou volaly po trávení volného času venku. Tomu můžeme uzpůsobit i svůj jídelníček, kdy ugrilováným šťavnatého masa společně s čerstvou zeleninou, jistě nic nezkazíme. A co třeba zahrada plná chutného ovoce a zeleniny? Zkrátka na zahradě je tolik příležitostí, které vás jistě zaujmou. Co a jak tedy zařídit na zahradě, abychom se zde cítili dobře nejenom my, ale i naše děti nebo známí?

venkovní posezení

  1. Přírodní prvky dokáží vyniknout

Je to právě dřevo, které se s oblibou používá jako solitér do spousty zahrad. Stačí se v lese poohlédnout po napůl ztrouchnivělém pařezu nebo spadlé větvi a máte doplněk, který na zahradě skvěle vynikne. A co třeba květináče ze dřeva, budka pro ptáčky, truhlík z dřevěných prkýnek nebo lavička? Zkrátka se dřevem jdou vytvářet úplné divy.

  1. Cestičky, chodníčky, lávky

Pochozí cestičky na zahradě nemusí bát pouze vyskládané z dlaždic nebo z běžného kamene, co třeba malé říční oblázky? Takto vytvořené cestičky sice nejsou na výrobu nic snadného, ale o to víc vás později potěší jejich netradiční vzhled. Výsledkem bude ucelený povrch, který bude dělat parádu dlouhá léta.

  1. Hrací koutek pro nejmenší

Zahrada by měla být primárně určená dětem a k tomu by měla být do jisté míry přizpůsobena. Skluzavky, prolézačky nebo trampolína 366 cm jsou tak ideálními hračkami, které by neměly na žádné správné zahradě chybět. A kdo ví, třeba si právě skákání na trampolíně oblíbíte i vy.

  1. Rafinované stínění

Také vám vždy pestrobarevné slunečníky připomínaly předrevoluční dobu? Zkuste slunečník nahradit variabilními stínícími plachtami.