Solární energie na zahradě

Možnost čerpání energie rovnou z naší hvězdy bylo ještě donedávna snem několika fantastů. Dnes už je ovšem situace poněkud odlišná. I když na svou nejslavnější chvíli solární kolektory ještě bezpochyby čekají, už dnes se běžně používají pro tvorbu tepelné nebo elektrické energie. Není to už záležitost pouze několika solárních baronů, případně vědeckých institucí, ale jedná se o zcela běžnou věc. Vždyť kolektory má v současnosti na střeše už kdekdo. Tato moderní technologie neslouží pouze k výrobě elektřiny pro dům, ale své využití má i na zahradě, zvláště, pokud máte bazén.  
instalace panelů a zaměstnanci


Ohřeje si vodu v bazénu


Pokud je pro vás na začátku jara voda v bazénu ještě příliš studená, ale rádi byste si zaplavali, můžete využít solární ohřev bazénu. Jedná se o principiálně jednoduché, ale vysoce sofistikované zařízení, jehož obsluha je až dětsky jednoduchá. Stačí ho nainstalovat k pískové filtraci, odkud se do přístroje bude vlévat voda přímo z bazénu. V ohřevu se dostane do té správné teploty a přečerpá se zase zpátky do bazénu. Je to opravdu takto prosté. Kvalitní ohřev dokáže na jaře nebo na podzim ohřát vodu až o 6 °C, což rozhodně není málo. Můžete si tak užít koupání venku už z kraje jara.
instalace panelů


Sprcha


Do bazénu by člověk měl chodit osprchovaný, jinak může do vody zanést různé bacily a další nepříjemnosti, které se pak mohou začít množit. To platí hlavně při použití nedostatečného množství dezinfekce. Na veřejných koupalištích jsou sprchy snadno přístupné, ale pokud máte domácí bazén, musíte se vždy předtím a potom chodit sprchovat do koupelny. A to je velice nepraktické. I vy si však můžete sprchu nainstalovat do těsné blízkosti bazénu. Solární sprchy jsou levné, disponují elegantním designem a jsou naprosto nenáročné. Napájí je slunce, díky čemuž je nemusíte připojovat k žádným elektrickým rozvodům. Díky solární sprše už nemusíte čekat ve frontě před koupelnou, když si chce najednou zaplavat celá rodina.