Napojení na diagnostiku vozu

Všechny novější vozidla s datem výroby zhruba od roku 2000 mají možnost připojení na diagnostiku, což můžeme zvládnout sami a mnoho se dozvědět.

Napojení na diagnostiku vozu

Vše zvládnete sami

Drtivá většina novějších vozů má řídící jednotku, což je mozek celého auta, protože ho celé řídí a zajišťuje nespočet procesů. Zároveň sleduje nespočet údajů a umí rozeznat poruchu, takže se díky ní můžeme dozvědět nespočet informací.

jízda v autě

Dříve pokud jsme z ní chtěli mít určité informace a údaje v ní upravovat, tak jsme museli zajet do firmy či k někomu, kdo má diagnostiku, přičemž ty profesionální jsou opravdu drahé. Ovšem technologie se posunuli velmi dopředu, a proto si můžeme koupit diagnostiku za pár stovek. Možná ji hned odsoudíte, že tak levná čínský výrobek nemůže fungovat, ovšem opak je pravdou a tento produkt nám velmi pomůže. Zapojuje se přímo do zásuvky OBD2. Jak to celé funguje? Nejlepší je stáhnout si to mobilu aplikaci kompatibilní s touto aplikací, protože produkt s mobilem komunikuje v reálném čase přes Bluetooth. Takto můžeme sledovat údaje klidně za jízdy, kdy hezky vidíme chování za určitých podmínek.

Aplikace do mobilu

Záleží na tom, jakou diagnostiku si koupíte, přičemž výrobce vždy nějakou doporučuje, u které je záruka, že bude naprosto fungovat. Svůj vůz jste mohli propojit i s aplikací Automatic adaptér, který pomáhá při nehodách a různých akutních událostech na silnici. Bohužel služba vlivem zdravotní krize bude 28. května končit, a proto Vám už bude adaptér k ničemu.

volant auta

Ke klasické diagnostice je samozřejmě spousta různých aplikací, ale nejlepší je se držet doporučované od výrobce. Ty dnešní jsou na takové úrovni, že ukazují otáčky, rychlost, tlak turba, teplotu oleje a vody, hlásí závady a mnoho dalších věcí. Takto máme o svém autě naprostý přehled a takové sledování je oblíbené u lidí, jenž upravují svá auta a cílí na vyšší výkon než sériový vůz, aby měli hodnoty pod dohledem. Když se nám ukáže chyba, tak si přečteme, kde a v čem je porucha. Následně zajedeme do servisu či si ji sami opravíme a přes aplikaci chybu hezky vymažeme.