Interaktivní počítač s 3D skenerem a projektorem


Přestože počítač s možností 3D skenováním předmětů byl spíše chápán jako zajímavý pokus o něco nového, zřejmě se to setkalo s větším úspěchem, než bylo předpokládáno. Jak si jinak vysvětlit novou verzi HP Sprout Pro G2, jenž je integrovaným počítačem s 3D skenerem a projektorem. Inovativní provedení má mnohem preciznější 3D skener a rovněž i je vylepšený hardware. Monitor je zvětšen o jeden palec, tj. na akutální verzi 24 palců. Vylepšená verze se pyšní v tenčím provedení. Výrobci si slibují ještě vyšší zájem z řad uživatelů této nové verze.
hp laptop
 
Počítač, jenž má vskutku co nabídnout
 
Vše je řešeno na stejném konceptu, tj. počítač v monitoru, jenž má nahoře umístěné rameno s 3D skenerem a projektorem. Před počítačem se nachází plocha, na kterou je možné dát předmět a poté převést do digitálního 3D modelu.
 
Počítač poskytuje mnohem více specifikací. Základem je procesor Intel Core i7. K dispozici je k dostání tento počítač s úložištěm o velikosti 1TB HDD či 512GB SSD. Nová verze se může pochlubit základní pamětí 8GB, kterou lze rozšířit až na 16 GB. Možno zakoupit i doplňkovou grafickou kartu.
 
 
Počítač, jenž lze ovládat bez klávesnice i myši
 
Ovládání je dotykem a to potenciálně všemi deseti prsty, tím je tak eliminována nutnost klávesnice a myši v rámci používání. Důraz je kladen na interaktivitu a propojení reálného světa s virtuálním. Součástí výbavy je taktéž gigabitový ethernet, wi-fi, Bluetooth 4.0, dva USB porty 2.0 a dva rychlé USB 3.0, čtečka karet 3v1, webkamera o rozlišení 1 megapixelu. Avšak i tak je v rámci výbavy k dispozici klávesnice a myš pro ty, kdo zkrátka se bez tohoto ovládání neobejdou.
 oddělená obrazovka
Unikátnost počítače
 
HP Sprout Pro G2 náleží mezi opravdový klenot. Avšak v segmentu počítačů pro profesionály by se přeci jen nějaký podobný skvostný kousek našel, nicméně jedinečnost mu nelze odepřít. Počítač, který využijí především architekti v rámci projektování či designéři. Tato nová a vylepšená verze je právě více zaměřena již na profesionální uživatele.